BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGasromosblogas

2011-02-16

Septyni pasaulio stebuklai

Posted by roma7777 in 7 pasaulio stebuklai, Įdomybės  Tagged

Cheopso piramidė

Cheopso piramidė

Cheopso piramidė, arba Didžioji Gizos piramidė – Egipto piramidėfaraono Cheopso kapas.

Piramidė yra seniausias iš septynių pasaulio stebuklų ir vienintelis, išlikęs iki mūsų dienų. Visa struktūra, kurios aukštis apie 147 m., užima 40 000 kvadratinių metrų plotą, yra sukrauta iš 200 eilių milžiniškų akmenų (per 2 mln. akmens luitų), kurių kiekvienas sveria apie 2,5 tonos. Manoma, kad ją statė apie 100 000 žmonių ilgiau kaip 20 metų.

Piramidės statyba

Cheopsas, kaip ir visi jo pirmtakai, irgi norėjo būti palaidotas piramidėje. Reikėjo atrasti tinkamą vietą statybai, nes milžiniškas statinys sveria 6 400 000 tonų, taigi jo pagrindas turėjo būti itin tvirtas. Tinkama vieta rasta į pietus nuo dabartinės Egipto sostinės Kairo, dykumos plynaukštėje, už septynių kilometrų į vakarus nuo Gizos. Ten tvirtas uolėtas pagrindas galėjo išlaikyti piramidės svorį. Parengiamuosiuose darbuose, kurie vyko apie dešimtį metų, dirbo apie 4000 žmonių - menininkai ir architektai, akmenskaldžiai ir įvairūs amatininkai.

Egipto gyventojai statybose dalyvavo savanoriškai, jie tikėjo, kad prisidėję prie didingos užduoties įgaus dalelę dieviškojo faraono nemirtingumo. Darbininkai keltais persikeldavo per Nilą ir traukdavo į akmenų skaldyklą. Akmens luito aukštis ir ilgis turėjo būti - 0,80-1,45 m. Darbininkus ir apie 7,5 tonos sveriantį tašytą akmens luitą į kitą krantą perkeldavo burlaivis. Po dvidešimties statybos metų, piramidė, sudaryta iš 128 akmens luitų eilių, buvo baigta.

Cheopso piramidę sudarė ne vien akmens luitai. Statinio viduje įrengtas koridorių tinklas, kuris 47 m ilgio koridoriumi, didžiąja galerija, vedė į 10,50 m ilgio, 5,30 pločio ir 5,80 m aukščio patalpą - faraono laidojimo kambarį. Jis buvo išpuoštas granitu.Patiko (0)

Rodyk draugamsLeave a reply

 • Monthly

 • Draugai

 • Meta

  • Subscribe to RSS feed
  • The latest comments to all posts in RSS
  • Subscribe to Atom feed
  • Powered by WordPress; state-of-the-art semantic personal publishing platform.
  • Firefox - Rediscover the web